tamam
Shanghai Anping Static Technology Co.,Ltd 86-021-6451-7662 journey@sh-anping.com.cn
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - LED ürünlerin antistatik olması gerekir

LED ürünlerin antistatik olması gerekir

August 16, 2022

LED ürünleri şu anda özellikle aydınlatma alanında çok geniş bir pazar beklentisine sahiptir.LED ışık kaynağı aydınlatma alanında yaygın olarak kullanılabilirse, insan aydınlatma tarihinde bir devrim olacaktır.Ancak, teknik ve diğer faktörler nedeniyle şu anda yaygın olarak tanıtılamamaktadır.LED çim lambaları, LED korkuluk lambaları, LED su altı lambaları, LED spot lambaları, LED yeraltı lambaları vb. gibi aydınlatma alanında şu anda kullanılan birçok LED ürünü bulunmaktadır.

 
 
LED ışık kaynakları, enerji tasarrufu, çevre koruma, uzun ömür, radyasyon olmaması vb. avantajlara sahiptir. Bu nedenle LED ışık kaynaklarının uygulaması giderek yaygınlaşmaktadır.Aynı zamanda LED ürünleriyle ilgili birkaç konuyu da anlamalıyız.
 
 
 
1. LED ürünleri bir DC sabit akım güç kaynağı ile güçlendirilmelidir.
 
 
 
Ürün maliyetlerini düşürmek için bazı üreticiler LED ürünlerine güç vermek için "direnç-kapasitör-voltaj-azaltma" yöntemlerini kullanmakta, bu da LED ürünlerinin ömrünü doğrudan etkileyecektir.LED ürünlerine güç sağlamak için özel bir anahtarlamalı güç kaynağı kullanılması, ürünün hizmet ömrünü etkilemez.Sabit bir akım kaynağı kullanmak en iyisidir, ancak ürün maliyeti nispeten yüksektir.
 
 
 
2. Sıcaklık artışının LED iç direncini küçülteceğine dikkat edilmelidir.
 
 
 
Dış ortam sıcaklığı yükseldiğinde LED ışık kaynağının iç direnci azalacaktır.LED'e güç sağlamak için düzenlenmiş bir güç kaynağı kullanılıyorsa, LED'in çalışma akımı artacaktır.Nominal çalışma akımını aştığında, LED ürününün hizmet ömrünü etkileyecektir.LED ışık kaynağı "yanar", bu nedenle LED'in çalışma akımının dış sıcaklıktan etkilenmemesini sağlamak için sabit bir akım kaynağı kullanmak en iyisidir.
 
 
 
3. LED ürünlerin sızdırmazlığına dikkat edin
 
 
 
Ne tür bir LED ürünü olursa olsun, dış mekanda uygulandığı sürece nem geçirmez sızdırmazlık sorunu ile karşı karşıya kalacaktır.Düzgün kullanılmazsa, LED ürününün kullanım ömrünü doğrudan etkileyecektir.Şu anda, ürün kalitesi için yüksek gereksinimleri olan az sayıda üretici, LED ürünlerini yalıtmak için geleneksel epoksi reçine "sulama" yöntemini kullanıyor.Bu yöntemin çalışması daha zahmetlidir.Daha büyük LED ürünler için (LED çit lambaları gibi) Çok uygun değil, aynı zamanda ürünün ağırlığını da artıracaktır.
 
 
 
4. Antistatik önlem alma ihtiyacı
 
 
 
LED ürünlerinin üretim sürecinde, belirli anti-statik önlemler alınmalıdır, örneğin: çalışma tezgahı topraklanmalıdır, işçiler anti-statik giysiler giymeli, anti-statik halkalar giymeli ve anti-statik eldivenler giymelidir.Gerekirse, anti-statik iyonlar takabilirsiniz Fan ayrıca, havanın statik elektrik üretemeyecek kadar kuru olmasını önlemek için atölyedeki nemin yaklaşık %65 olmasını sağlamalıdır, özellikle yeşil LED statik elektrikten nispeten daha kolay zarar görür .Ayrıca, farklı kalite derecelerine sahip LED'lerin antistatik yeteneği aynı değildir ve yüksek kalite dereceli LED'lerin antistatik yeteneği daha güçlüdür.
 
 
 
5. LED korkuluk ışığının kontrol teknolojisi
 
 
 
Şu anda, LED korkuluk lambaları için en yaygın kullanılan kontrol teknolojisi "seri iletişim" yöntemidir (esas olarak DXM512 protokolüne dayalıdır).Avantajı, her korkuluk ışığının belirli bir "kodlaması" olmaması ve her birinin üretim ve mühendislik kurulumu için uygun olan keyfi olarak değiştirilebilmesidir.Ancak en büyük dezavantajı, bir kez hasar gördüğünde, tıpkı tek şeritli bir otoyolda giden bir araba gibi, arkasındaki tüm korkuluk ışıklarını doğrudan etkilemesidir.Bir araba "bozulduğunda", arkasındaki tüm arabaların arızalanmasına neden olur.normal operasyon.Yüzlerce hatta binlerce metrelik çit lambası projesi için, dış faktörlerin etkisi ve ürünün kendisinin kalitesi nedeniyle, her bir çit lambasının sorun yaşamamasını sağlamak zordur, bu nedenle fenomene neden olmak kolaydır. "trafik sıkışıklığı ve felç".
 
 
Ayrıca piyasadaki LED ışık kaynaklarının kalitesi de büyük farklılıklar göstermektedir.Kaliteli LED ışık kaynakları yalnızca yüksek parlaklığa, düşük ışık zayıflamasına ve uzun kullanım ömürlerini belirleyen güçlü antistatik yeteneğe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda fiyatları LED ışık kaynaklarından birkaç kat daha ucuzdur.İlk başta gerçekten çok güzel olan, ancak yakında "tamamlanmamış" olacak bazı LED aydınlatma projelerini sık sık göreceğiz ve hatta bazı projeler işi teslim edemeyebilir.Bu nedenle, üreticiler ve kullanıcılar fiyata "sert davranmamalı".Kaliteli bir LED ışık kaynağı seçmek ve LED ürünlerinin kalitesini sağlamak için etkili teknik önlemler almak çıkış yoludur.