Haberler

January 10, 2022

Baskı İşlemine Katılan Neredeyse Tüm Nesneler Elektrostatik Olarak Yüklenir

Baskı işlemi sırasında, farklı maddeler arasındaki sık sık çarpma, sürtünme ve temas nedeniyle, baskı işlemine katılan hemen hemen tüm nesnelerin elektrostatik olarak yüklenmesi sonucu ortaya çıkar.Ürün kalitesi ve üretim güvenliği üzerinde büyük bir etkisi olacaktır, bu nedenle baskı ekipmanı satın alırken statik eliminatör kurulu olup olmadığına dikkat etmeliyiz.

 

1.Dijital baskı

Sorun: Yazdırılan kağıt, yazıcıdan çıkarken genellikle statik elektriğe sahiptir ve bu, yazdırma sonrası işlem için uygunsuzluğa neden olur.

Önerilen: Kağıt üzerindeki statik elektriği ortadan kaldırmak ve baskı sonrası işlemi daha sorunsuz hale getirmek için kağıdın 25-50 mm üzerine bir statik eleme çubuğu takın.

 

2. Ofset Baskı

Sorun: Ofset baskı makinesi, çift sayfa besleme, yapışkan sayfa besleme, mürekkep sıçraması, yapışkan rulo, düzensiz tozlanma, kağıt çıkışında tıkanıklık / düzensizlik ve bir sonraki işlemin başarısız olması gibi çok fazla yük üretecektir.

Önerildi:

A. Baskı öncesi kağıt besleme: Kağıt statik elektriğini ortadan kaldırmak için iyon çubukları kağıt yığınının 10 CM üzerine yerleştirilebilir.

B. Baskı sonrası taşıma: Kağıdın statik elektriğini ortadan kaldırmak için kağıttan 50 mm mesafeye bir iyon rüzgar çubuğu takın.

 

3.UV Yazıcı

Sorun: UV yazıcının statik elektriği, uçuşan mürekkep olgusuna neden olarak, yazdırma ekranının bulanıklaşmasına ve hatta yazıcı kafasına zarar vermesine neden olur.

Önerilen: Yazıcı tarafından üretilen statik elektriği ortadan kaldırmak ve baskı kalitesini artırmak için yazıcı kafası arabasının konumuna bir statik eleme çubuğu takın.

 

4. Ekran Baskısı

Sorun: Serigrafi baskıda statik elektrik çok yüksekse, uçuşan mürekkep, toz emme ve alt tabakaların ekrana yapışması gibi sorunlar olacaktır.

Önerilen: En iyi çözüm, iyon çubuğunu tel örgünün 500 mm yukarısına monte etmektir ve iyonize iyonların kapladığı alandaki statik elektrik nötralize edilecektir.

 

Daha fazla anti statik çözümle ilgileniyorsanız, daha fazlası için bizi takip etmeye veya iletişimimizi eklemeye hoş geldiniz.

 

 

 

 

 

 

 

İletişim bilgileri